Ogłoszenia Duszpasterskie

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 19.09. 2021 R.

                

  1. Dzisiaj przeżywamy Dzień Środków Społecznego Przekazu.
  2. Dzisiaj, ofiary zbierane po Mszach Świętych, są przeznaczone na potrzeby K.U.L. i Centrum Pastoralno – Katechetyczne w Białymstoku.
  3. W tygodniu, w Liturgii Kościoła, będziemy przeżywali: w poniedziałek – wspomnienie świętych męczenników z Korei: Andrzeja prezbitera i jego towarzyszy w męczeństwie; we wtorek – święto św. Mateusza apostoła i ewangelisty; we czwartek – wspomnienie św. Ojca Pio z Pietrelciny prezbitera.
  4. W najbliższą niedzielę przypada 107. Światowy Dzień Migranta i Uchodźców.
  5. W najbliższą niedzielę w kościołach w Polsce odbędzie się liczenie niedzielnych praktyk religijnych.
  6. Apostolstwo Trzeźwości Archidiecezji Białostockiej zaprasza na ogólnopolską pielgrzymkę Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Spotkanie to odbędzie się w Niepokalanowie w sobotę 25 września br. Rozpoczęcie o godz. 10.00. Szczegółowy program jest dostępny na stronie oaza.pl.
  7. Pielgrzymka Kół Żywego Różańca Archidiecezji Białostockiej do Sanktuarium Matki Bożej w Różanymstoku odbędzie się w sobotę, 2 października br.  Rozpoczęcie o godzinie 10.00. Zapraszamy do uczestnictwa.
  8. Główny Urząd Statystyczny dziękuje wszystkim, którzy wzięli już udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań. Jednocześnie przypomina, że na mocy ustawy podpisanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej, spis ten jest obowiązkowy i trwa tylko do 30 września br. Tych, którzy jeszcze się nie spisali, prosi o niezwłoczne dokonanie tego.
  9. Zapraszamy do nabycia i lektury wrześniowego numeru Drogi Miłosierdzia, w którym znajdziemy m.in. artykuły o nowych błogosławionych Kościoła i wiele innych ciekawych opracowań.
  10. Wdzięczni Bogu Ojcu za dar bycia dziećmi Bożymi, powierzmy Jemu z ufnością cały nasz tydzień życia i pracy.