Chór Parafialny

Chór parafialny „Sagrada Familia” istnieje od marca 2012 roku. Jesteśmy chórem rodzinnym, który daje możliwość całym rodzinom czynnie uczestniczyć w niedzielnej Eucharystii. Mamy na swoim koncie niewątpliwy sukces, ponieważ po 3 miesiącach od założenia, zajęliśmy I miejsce w XXIV Katolickim Festiwalu Pieśni Liturgicznej i Piosenki Religijnej w Białymstoku. Nasz występ na tym konkursie można obejrzeć tu:

W swoim repertuarze mamy zarówno 4-głosowe pieśni liturgiczne, jak i lżejsze piosenki religijne. Do większości utworów na gitarze akustycznej akompaniuje nam pan Marcin Kownacki (prywatnie – mąż dyrygentki chóru). Dyrygentką chóru jest pani Katarzyna Kownacka.

Próby naszego chóru odbywają się  we środy (na plebanii) po Mszy Świętej o godzinie 18:00.

Wszystkich chętnych, pasjonatów śpiewu – bez względu na wiek – zapraszamy do naszego grona.

Ogółem przez nasz chór przewinęło się ok 50 osób. Pomysł na nazwę chóru był oczywisty z powodu imienia parafii, przy której funkcjonuje. Drugim powodem był fakt, iż wraz z dorosłymi uczestnikami na próby uczęszczały ich dzieci w różnym wieku: od przedszkola do liceum. Wiek uczestników mieścił się w przedziale 6 – 60 lat.

Aktualnie w chórze śpiewa 30 osób. Grupa posiada strukturę chóru mieszanego:  w sopranach śpiewa 10 osób, w altach 9 osób, grupę tenorów tworzy 6 osób, a grupę basów 5 osób. W repertuarze dominują pieśni liturgiczne na cały rok kościelny, pieśni maryjne, pasyjne, kolędy i pieśni wielkanocne. Pochylamy się też nad kompozycjami i opracowaniami współczesnych kompozytorów, jak Paweł Bębenek, Piotr Pałka czy Jacek Sykulski. Mamy też w repertuarze utwory zespołu TGD.

W każdą niedzielę o godzinie 10.00 śpiewamy podczas Eucharystii w naszym kościele parafialnym. Można nas też usłyszeć podczas uroczystości i świąt kościelnych a także na kanale YouTube.

 

https://www.youtube.com/watch?v=Bwalbi3RHq0

https://www.youtube.com/watch?v=N7PEB3juocI

https://www.youtube.com/watch?v=sHNFTs6qlBU

https://www.youtube.com/watch?v=I2gYF48WbRs