Przyjaciele Oblubieńca

Jesteśmy grupą modlitewną Przyjaciele Oblubieńca przy parafii pod wezwaniem Św. Rodziny w Czarnej Białostockiej, istniejącą od października 2013 r., wcześniej działającą jako Odnowa w Duchu Świętym.

Wszystko zaczęło się od Rekolekcji Ewangelizacyjnych Odnowy (REO), które  miały miejsce na początku 2012 roku. Po ich zakończeniu zrodziło się wielkie pragnienie założenia wspólnoty, które mogło zrealizować się przede wszystkim dzięki zaangażowaniu ks. proboszcza Jerzego Buzuna i ks. Kamila Dąbrowskiego. Obecnie opiekunem naszej grupy jest ks. Bogusław Kieżel – proboszcz parafii.

Wspólnota liczy około 60 osób w różnym wieku, które łączy chęć poznawania Boga i oddawania Mu chwały.

Grupa spotyka się w każdy czwartek po wieczornej Mszy Świętej. Spotkania formacyjne odbywają się w kościele lub w kaplicy pw. Matki Bożej Częstochowskiej (dolna część kościoła).

Wszyscy uczestnicy mają możliwość współtworzyć spotkanie przez modlitwę spontaniczną, uwielbienie Boga, a także co dwa tygodnie poprzez uczestnictwo w małych grupkach dzielenia. Są one  elementem formacji, poprzez którą uczymy się  medytować Słowo Boże, oraz mamy możliwość dzielenia się doświadczeniem Boga w naszym życiu.

Członkowie Wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca czynnie uczestniczą także w Liturgicznej Służbie Ołtarza naszej parafii. 

Wierzymy, że Bóg ma swój plan dla naszej wspólnoty i że jej istnienie jest celowe. Ty też możesz odnaleźć tu swoje miejsce. Przyjdź! Zapraszamy!