Do parafii należą

Liczba katolików: 2 350

Do parafii należą:

• Machnacz,
  • następujące ulice Czarnej Białostockiej: Akacjowa, Bromboszcza,  Brzozowa, Brzozowy Mostek, Chabrowa, Chrobrego, Czajkowskiego, Dębowa, Dolna, Dreszera, Fabryczna (numery parzyste do nr. 16), Gajowa, Gęsia, Grabowa, Jesionowa, Jodłowa, Kasztanowa, Klonowa, Kolejowa, Kościelna, Kościuszki, Krótka, Kwiatowa, Leszczynowa, Leśna, Marszałkowska, Mieszka I, Młynowa, Modrzewiowa, Ochotnicza, Ogrodowa, Olchowa, Orzeszkowej, Parkowa, Piękna, Piłsudskiego ( numery nieparzyste: 1 – 23, parzyste: 2 – 30), Podleśna, Różana, Skórzana, Sokólska, Szkolna, Świerkowa, Tartaczna, Traugutta (numery parzyste: 2 – 18 A; numery nieparzyste: 1 – 7), Tulipanów, Wierzbowa, Wybickiego, Zielona.

Z Parafii pw. Świętej Rodziny w Czarnej Białostockiej pochodzą następujący kapłani:

• Bp Andrzej Jerzy Zglejszewski (USA; święcenia kapłańskie – 26.05.1990; sakra biskupia – 25.03.2014)
  • Ks. Grzegorz Nienałtowski
  • Ks. Zbigniew Gwiazdowski
  • Ks. Piotr Puchalski
  • Ks. Michał Urban
  • Ks. Marcin Rydzewski
  • Ks. Michał Kalinin
  • O. Tomasz Rydzewski OCD (prowincja warszawska Karmelitów Bosych)
    Z Parafii pochodzi:
  • S. Martyna Kułak CSA (Zgromadzenie Sióstr od Aniołów)