Ogłoszenia Duszpasterskie XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 13.09.2020 R.

  1. Dzisiaj rozpoczyna się w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania Katolickiego. W naszej wspólnotowej i osobistej modlitwie polecać będziemy Panu Bogu dzieło wychowania młodego pokolenia Polaków zgodnie z nauką Jezusa – Mistrza z Nazaretu.
  2. Dzisiaj we wszystkich kościołach na świecie, ofiary zbierane po Mszach Świętych, przeznaczone są na utrzymanie Grobu Pana Jezusa w Jerozolimie.
  3. Także dzisiaj, po Mszy Świętej o godzinie 11:30, pierwsze spotkanie organizacyjne dla uczniów pierwszych klas szkół średnich z naszej parafii, którzy w tym roku mają zamiar przyjąć sakrament bierzmowania.
  4. W tygodniu w Liturgii Kościoła będziemy przeżywać: w poniedziałek – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego; we wtorek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej; we środę – wspomnienie świętych męczenników: Korneliusza papieża i Cypriana biskupa; w piątek – Święto świętego Stanisława Kostki zakonnika – patrona Polski i polskiej młodzieży.
  5. Spotkanie modlitewno-formacyjne zelatorek i zelatorów Kół Żywego Różańca Archidiecezji Białostockiej oraz odpowiedzialnych za inne grupy różańcowe odbędzie się w sobotę, 19 września 2020 roku. Spotkanie rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 10.00 w katedrze białostockiej. Zapraszamy do uczestnictwa.
  6. W najbliższą niedzielę, ofiary zbierane po Mszach Świętych, są przeznaczone na potrzeby K.U.L. i Centrum Pastoralno – Katechetyczne Archidiecezji Białostockiej.
  7. „(…) W życiu i śmierci należymy do Pana” (Rz 14, 8) – niech słowa św. Pawła umacniają nas w codziennym przeżywaniu różnych przeciwności naszego życia.